Toner ve Kartuş Dolum

Kullandığınız laser yazıcıların baskı yapmasını sağlayan ve içlerinde fotokopi makinesinin tüm özelliklerini taşıyan parçaya toner kartuşu diyoruz. Bu ürün orijinal olarak satın almanızın ardından, içindeki toz bitene dek kullanılabilir, yazıcı üreticileri tozu biten kartuşun yenisi ile değiştirilmesini isteseler de komplike olarak üretilmiş bu ürünün yalnızca tozu bittiği için çöpe atılması doğru değildir. Ancak yalnızca biten tozun yerine toz ilave edilerek yapılan toner dolumu baskı kalitenizi önemli derecede düşürecektir TONER DOLUMU NASIL YAPILIR konusuna gelmeden önce kullandığınız laser yazıcıların kartuş sistemleri iki şekildedir, ilkinde drum adıyla andığımız yeşil renkli tambur kartuşla birleşik olarak üretilmiş durumda, ikincisi ise ayrı olarak üretilmiş durumdadır.

Dram birleşik olarak üretilmiş olanlar diğerlerine oranla çok daha kullanışlıdır, bunun sebebi ise her toner değiştirdiğinizde yeni drum olacağı için baskı kalitenizde düşüş olmayacaktır ve yalnızca toner ücreti ödeyecek olmanızdır. Ayrı olan sistemde ise kartuşunuz ne kadar yeni olursa olsun drum ünitesi üzerindeki oluşan sorunlar baskı kalitenize etki etmeye devam edecektir, ayrıca kartuş fiyatları yanında belli periyotlarda drum ünitesine ödeme yapmak zorunda kalacaksınız. Her iki sistemli yazıcıya dolum yapmak mümkün olmakla beraber yazıcı satın alırken birleşik kartuş sistemli olanların tercih edilmesi faydalı olacaktır.

Ülkemizde genellikle boşalan hazneye toz ilave edilerek yapılan toner doldurma işlemi ucuz fiyatlara yapılmasına rağmen kullanım maliyeti yüksek fiyatlara gelmektedir, bunun ana nedeni dolum esnasında uygun toz kullanmak yerine en ucuz fiyatlı kalitesiz toz kullanmak ve yenileme yapmamaktan kaynaklanmaktadır. Birkaç lira fazla para harcamamak için gereken kalitede malzeme kullanılmadan yapılan toner dolumları sayesinde yazıcılar gereksiz kirlenmekte, kopya kalitesi aşırı derecede bozulmaktadır.

Oysa yalnızca toner dolumu yapmak yerine yenileme tabir ettiğimiz çalışan parçaları sıfırlarıyla değiştirilerek yapılan uygulama gerçekleştirilse, orijinal kalitede baskı alınmasının yanında yazıcıların içlerinin kirlenmesinin önüne geçmekte mümkün olacaktır.Dolum esnasında kullanılan toz ve parçaların kalitesi yanında dolumcunun bilgi ve becerisi en az kullanılan malzeme kadar önem taşımaktadır. İşi bilen tecrübeli ellerde uygun malzeme kullanılarak yapılan yenileme orijinalinden farksız kalitesiyle hem yazıcınıza hem kesenize iyi gelecektir.
Size Nasıl
Yardımcı Olabiliriz ?

Ücretsiz Keşif, projelendirme ve ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz...

0282 654 08 09

En Çok Tercih Edilen Ürünlerimiz

Fotokopi kiralama sektöreünde öncü firmalar arasında yer alan Beta Büro Makineleri müşterilerine en uygun fiyat ve üstün hizmet politikası uygulamaktadır.